Adres:

Skarżysko-Kamienna

 
 

 

 

listwa przypodłogowa

Listwy przypodłogowe do podłóg drewnianych, paneli, płytek.

Listwy przypodłogowe mogą być elementem wykończenia podłogi drewnianej, paneli, wykładzin oraz płytek. Stanowią element dekoracyjny oraz funkcjonalny. Zadaniem listwy jest maskowanie dylatacji powstałej podczas montażu podłogi oraz wszelkich nierówności na styku posadzki i ściany. Kolejna funkcjonalność to możliwość ukrycia kabli i przewodów zarówno pod jak i za listwą. Podczas sprzątania podłogi chronią ścianę przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem.


Rodzaje listew przypodłogowych

listwa przypodłogowa

Listwa fornirowana wykonana jest w 100% z drewna iglastego wykończona naturalną okleiną, którą możemy dopasować do koloru podłogi. W zależności od rodzaju wykończenia fornir może być pokryty lakierem, olejem lub olejowoskiem. Zaletą listew fornirowanych jest ich jednolity kolor oraz brak odkształceń i naprężeń, jak to ma miejsce przy cokołach z litego drewna.


listwa mdf biala

Listwy przypodłogowe białe produkowane są z płyty drewnopochodnej MDF, pokryte lakierem utwardzonym UV. Do produkcji listew wykorzystywane są płyty MDF szare oraz zielone (wilgocioodporne). Białe listwy coraz częściej wykorzystywane są jako element wykończenia podłogi, idealnie wpasowują się w nowoczesne oraz klasyczne wnętrza. Ich elastyczność ułatwia montaż na niezbyt równych ścianach.